Kirican Disc Dog Freestyle, Tovačov, 5.-6.5.2012

06.05.2012 19:07

6. ročník dogfrisbee závodů KDDF se opět náramně vydařil. Počasí bylo nádherné, přímo letní. Celou akci přišel zahájit také starosta Tovačova pan Bouchal, místostarosta pan Svoboda a předseda Kynologického klubu pan Strnad. V soutěžení se střídaly disciplíny minidistance a freestyle, což působilo hezky dynamicky. Soutěžící byli z Japonska, Slovinska, Polska, Slovenska, Německa a Česka, dvě rozhodčí byly z USA, jedna z Německa a ostaní z Česka. Všichni podávali fantastické výkony. Souběžně s frisbee závodem probíhaly souběžně i agility soutěže a o polední pauze byly soutěže pro děti. Nedělní kartičková s razítky zaujala nejvíc. Po oba dny probíhala tipovací divácká soutěž, kdo se stane vítězem a letos byl favorit jasný. Byl jím japonský závodník Shaun Hirai, jehož freestyle byl prostě ohromný. Myslím, že každý Evropan v jeho sestavě viděl prvky japonského bojového umění. Dalším žhavým favoritem byla, nám už známá z loňska, Jean McCollister, ale také Lucie Schönová, Jájina Malinská, nebo stříbrná vítězka "ČeskoSlovensko má talent" Alena Smolíková. Myslím, že v očích diváků byli vítězové všichni. Všichni byli skvělí!

Řekla bych, že účast diváků byla o trochu lepší oproti předešlým ročníkům, ale taková akce by si zasloužila diváků mnohem víc.

No a příští rok, opět o prvním květnovém víkendu, nashledanou u frisbee v Tovačově zase! Tentokrát už i se startujícím Berrym a možná i Bartem  :-)))

foto zde 

 

Kontakt

Bordercollie-tovacov

Ing. Coufalíková Marcela
Zvolenov 588
Tovačov 751 01

(+420) 724 734 160